Deprecated: Hook wpseo_opengraph is deprecated since version 14.0! Use wpseo_frontend_presenters instead. in /home/kmmebqhbdj/domains/dante.uni.wroc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5754

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza – SzatniaInvito al teatro di Pantomima – Szatnia

Szatnia reż. Zbigniew Szymczyk, scena zbiorowa_foto B. Sowa Szatnia_reż_Z.Szymczyk_fot.B.Sowa

Szatnia reż. Zbigniew Szymczyk

Narracja przedstawienia powstała na motywach fragmentów choreografii z archiwalnych spektakli Henryka Tomaszewskiego. Sięgnięcie do tych przedstawień, czerpanie ze źródła wrocławskiej pantomimy, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki.

Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej.

Swoisty charakter wyprawy  w legendarne już inscenizacje WTP to specyficzny rodzaj rekonstrukcji, odtwarzania tradycji, mierzenia się z nią oraz próba zrozumienia na nowo istoty teatru, który stworzył Tomaszewski.

Przedstawienie powstało na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego: Ziarno i skorupaStrzelnicaLabiryntKobietaMenażeria cesarzowej FilissySpórHamlet – ironia i żałobaRycerze króla ArturaAkcja – sen nocy letniejTragiczne gry.

Przedstawienie powstało we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sztuki Henryka Tomaszewskiego – PANTOMIMA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

konsultacje choreograficzne: Ewa CzekalskaLeszek CzarnotaJerzy Kozłowski

kostiumy i scenografia: Zofia de Ines-Lewczuk

reżyseria światła: Bary

Gramy:
22, 23 listopada, godz. 19.00
Teatr Polski, Scena im. J. Grzegorzewskiego
ul. G. Zapolskiej 3
Anatol Ivanov fot. Canabio

Lingue